lucidscreening

Tatuaż Japoński Symbolika

Tatuaże japońskie mają długą i bogatą historię a przede wszystkim bardzo się różnią od tatuaży z innych części świata. Tradycyjny japoński tatuaż nazywa się irezumi lub horimono i ma bogatą symbolikę kolorystykę i wzornictwo. Oprócz tego tatuaż ten mówi o tym że jego posiadacz jest niezwykle odważny.

Japoński tatuaż z karpiem koi.

Tatuaż japoński symbolika. Na jego wyjątkowość składa się bogata kolorystyka głęboka symbolika a przede wszystkim tradycyjne wciąż od wieków kultywowane metody tatuowania. Jest to jedno z nielicznych mitologicznych znanych stworzeń we wszystkich czterech stronach świata zamieszkujące mity i legendy wielu kultur starożytnych i współczesnych. Znaczenie symbolu krzyża w sztuce tatuażu tatuaże rosyjskich przestępców żeglarski styl tatuażu znaczenie róży w tatuażu.

Tatuaż japoński jest duży może pokrywać ciało nawet od szyi po kolana łącznie z miejscami intymnymi. Zgodnie ze wschodnimi wierzeniami ludowymi przypisuje im się takie cechy jak siła i odwaga w chinach karpie koi często próbują płynąć pod prąd w górę strumienia rzeki żółtej ale niewielu z nich udaje się. Smoki mają istotne znaczenie szczególnie w kulturze japońskiej dodają odwagi i są podziwiane oraz odbierane bardzo pozytywnie.

Japoński tatuaż irezumi zdecydowanie wyróżnia go na tle tatuaży z innych części świata. Smok japoński symbolizuje moc oraz mądrość. Z jednej strony jest walecznym wojownikiem a z drugiej wytrwałym obrońcą swojego pana.

Symbol japońskiego smoka może także oznaczać równowagę życia szczęścia i bogactwa. Tatuaż smoka symbolika smok jest zwykle symbolizowany jako potężny gad o magicznych właściwościach w większości kultur na całym świecie. Kolejnym z najpopularniejszych motywów japońskiego tatuażu jest karp koi karpie koi żyją w specjalnych hodowlach i pochodzą z chin.